İnsan Kaynağı

İnsan Kaynağı

Image

İnsan Kaynağı

Farmakod'un en büyük sermayesi üretilebilir ürün geliştirme entelektüel sermayesidir. Sağlanmış olan bu stratejik olgunluk düzeyi Farmakod'u her yıl ileriye taşıyan ana unsurdur.

Farmakod, ihtiyaç duyduğu üstün nitelikli insan kaynağını büyük oranda yurt içindeki üniversitelerden sağlamaktadır. Üniversitelerimizde, Farmakod'un çalışma alanlarına uygun mühendislerin yetişmesi için öğretim üyesi yetiştirme doktora burs programı başlatılmıştır. Bu doktora bursunu alanların doktora çalışmalarından sonra yurt içindeki üniversitelerimizde öğretim üyesi olarak çalışması beklenmektedir.

FarmakodAr-Ge merkezlerinde çalışan yüksek lisans ve doktoralı mühendislerin oranını arttırmak için çalışanlarını özendirmektedir. Yüksek lisans ve doktora yapan çalışanlarının üniversitelerine ulaşımını sağlamakta ve gerekmesi durumunda Farmakod'un altyapısını kullanmalarına izin vermektedir.

Son yıllarda, yurtdışı tanıtımlara önem verilmiş ve yurtdışından artan oranda doktorasını yapmış tecrübeli mühendislerin Farmakod'a gelmesi sağlanmıştır. Ar-Ge çalışanlarının gelişimi için yurt içi ve yurtdışı eğitim ve konferanslara katılmaları sağlanmakta, yaptıkları çalışmalarla ilgili dergi ve konferansta yayın yapmaları özendirilmektedir.

Farmakod mühendisleri, hava/uzay, kara, deniz platformlarından, temel malzeme geliştirmeye kadar geniş bir alanda sistem, cihaz, malzeme geliştirmektedir. Farmakod Ar-Ge merkezleri çalışmaları için gerekli olan tasarım, analiz, test, ölçüm ve üretim altyapılarına sahiptir. Her yıl yaptığı ek yatırımlarla bu altyapısını güncellemekte ve geliştirmektedir. Farmakod beraber çalıştığı üniversite ve küçük firmalara sahip olduğu altyapılarla destek vermekte ve sahip olduğu bu yatırımın verimli kullanılmasını sağlamaktadır.

Önceki
Sonraki